sobota, 10 sierpnia 2013

Emulator Blu-Ray na Playstation 3 również SUPER SLIM

Witajcie,

Mam bardzo dobrą wiadomość dla użytkowników konsol PS3. Ukazały się sprzętowe emulatory napędu Blu-Ray. W przeciwieństwie do Custom Firmware, które działało na konsolach typu FAT oraz na większości SLIM, to rozwiązanie przeznaczone jest na wszystkie modele PS3, FAT, SLIM i SUPER SLIM.
Wg mnie jest to dobra alternatywa dla osób, które nie chcą cały czas "zajeżdżać" swojego Blu-Ray i grać używając własnych gier w formacie ISO, zamiast wkładać za każdym razem płytę do napędu.
Umożliwi to również granie na konsoli z zepsutym napędem Blu-Ray. Oczywiście wystarczy zakupić grę i na jakimś napędzie Blu-Ray zrobić z niej obraz płyty. Szkoda, że Sony nie dało takiej możliwości...
Niestety takie emulatory są dość drogie, najtaniej udało mi się znaleźć odpowiednio
-Cobra ODE za $88.50 w http://www.nh-game.com
-3K3Y za $155.00 w http://www.creativeasian.com

Działają one na prostej zasadzie. Są mostkiem, pomiędzy płytą główną a napę Blu-Ray. Podłączyć należy do jednego z tych urządzeń napęd z własnymi grami w ISO i następnie grać. Nie potrzebne są żadne zmiany w oprogramowaniu. Pamiętajcie nie należy wykorzystywać tych emulatorów do piracenia własnych konsol.
Jeżeli miałbym wybierać, wybrałbym rozwiązanie Cobra ODE, gdyż jest ono przeznaczone od razu na wszystkie wersje konsol, natomiast 3K3Y występuje w różnych odmianach i trzeba dokładnie patrzeć jaki zestaw 3K3Y się wybiera.

3K3Y 

Cobra ODE