wtorek, 18 czerwca 2013

Windows 8.1 (Blue) wersja beta dostępna 26.06.2013

Witajcie,

Nie długo dla posiadaczy Windows'a 8 pojawi się wersja beta darmowej aktualizacji do Windows 8.1. Początkowo była mowa o płatnej aktualizacji, jednak na szczęście te pogłoski nie okazały się prawdziwe.
Ta aktualizacja będzie praktycznie service packiem do Windowsa 8. Dla tego systemu nie są zaplanowane service packi. Aktualizacja do Windows 8.1 wcześniej nazywana była Windows Blue i ma dotyczyć nie tylko systemu dla procesorów x86/x64 ale również Windows Phone, Windows RT oraz dla XBox 360.

Microsoft na filmiku na YouTube pokazał kilka nowości. link
Zostało dodanych kilka aplikacji, możliwość włączenia komputera od razu do pulpitu a nie do kafelek. Dodatkowo dodanie parę usprawnień w kafelkach:
-dodatkowe wielkości kafelków
-możliwość przenoszenia większej ilości kafelków na raz
-szybsze przejście do wszystkich zainstalowanych aplikacji
-zwiększona ilość aplikacji możliwych do odpalenia w jednym momencie do 3
-przywrócony ma zostać przycisk Start.

Aktualizacja ma być dostępna ze sklepu Windows 8. Jedynie problem jest taki, że po zainstalowaniu wersji beta będą występowały problemy z aktualizacją do wersji finalnej. W Windows 8.1 będzie nowa wersja przeglądarki Internet Explorer 11 oraz ulepszone wyszukiwanie, podobne trochę do Google Now z telefonów z Androidem, zwracające informacje na temat wyszukiwanej frazy z komputera i z internetu.
Dodatkowo Microsoft zrobił parę udoskonaleń w jądrze systemu i podniósł jego wersję.

Parę zdjęć ze strony blogs.windows.com