środa, 29 maja 2013

Pierwsze wrażenia po kilku dniach używania Galaxy S4 i9505.

Od niedawna jestem posiadaczem Galaxy S4 w wersji z procesorem Snapdragon (i9505). Przesiadłem się z Galaxy S2. Porównując te 2 telefony, to S4 jest wygodniejsza w trzymaniu jednak jest większa od S2. Oprogramowanie dostarczone przez Samsunga chodzi bardzo płynnie (dziwne by było jakby na 4x1.9 GHz było inaczej), dodali dużo dodatkowych aplikacji. Jedną z ciekawszych jest S Health, wspomagająca osoby uprawiające sport. Jest ona jednak dalej rozwijana, chwilowo potrafi zliczać kroki lub ręcznie można wpisać czas wykonywanych ćwiczeń oraz ilość zjedzonych kalorii. Dodatkowo aplikacja potrafi odczytać z czujników S4 wilgotność oraz temperaturę otoczenia.
Kolejnym dodatkiem jest dużo ciekawych funkcji aparatu, który w S4 ma 13mp. Po za trybami znanymi z S3 (najlepsze zdjęcie, najlepsza twarz) dodano zdjęcia HDR, tryb Drama (w którym na jednym zdjęciu jest kilka zdjęć połączonych w jedno, ciekawe do zdjęć sportowców itp), tryb zdjęć animowanych (zapisywany jest gif), tryb Eraser (w którym S4 robi serię zdjęć i jeżeli ktoś wchodzi w kadr umożliwia usunięcie go).
Dodatkowo w trybie nagrywania filmów dodano filmy slowmotion i fastmotion, jednak są one nagrywane przy kiepskiej rozdzielczości.
Z wad telefonu mogę wymienić brak radia FM, które było w S,S2,S3. Zdarzają się lekkie lagi nakładki od Samsunga, jednak mam nadzieje, że jak w przypadku S2 po jakimś czasie ta wada zostanie usunięta. 
Jakość odtwarzanego dźwięku jest wg mnie o wiele lepsza niż w Galaxy S2. Ekran ma bardzo dobre kąty widzenia, ale z tego znane są telefony od Samsunga. 
Bałem się jednego, czasu pracy na baterii, jednak miło się zaskoczyłem przy podobnym używaniu telefonu tj. słuchanie muzyki około 1h dziennie, cały czas włączonej synchronizacji oraz danych pakietowych telefon wytrzymał 3dni i 14h. Więcej szczegółów na załączonych zdjęciach. 

 Dodam jeszcze, że mam powyłączane dodatkowe funkcje jak obsługa gestami, przewijanie ekrany poprzez analizowanie oczu użytkownika czy podgląd poprzez zbliżenie palca do ekrany nie dotykając go.

 W następnym poście postaram się porównać zdjęcia wykonywane z S2 i S4 i opisać z przykładami dokładniej funkcje aparatu z S4.